Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Největší tuzemská letecká společnost Smartwings se minulý měsíc stala plnohodnotným členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA). Generální ředitel Smartwings Roman Vik včera v Praze převzal certifikát stvrzující přijetí do této prestižní asociace.
Prestiž a mezinárodní lobbing. To jsou dva hlavní přínosy, s kterými mohou členové IATA počítat. Asociace je silným mezinárodním hráčem, který hájí a prosazuje zájmy svých členů, vytváří bezpečnostní i další standardy pro leteckou přepravu, podílí se na její digitální transformaci a v neposlední řadě pomáhá směrovat obor k uhlíkově neutrálnímu růstu a nakonec k bezuhlíkové budoucnosti. V praktické rovině pak členství v IATA pro každého jednotlivého člena znamená mimo jiné snížení nákladů, automatické zapojení do komunikačních kampaní IATA, možnost využívání školení posádek i dalších služeb.
Mezinárodní asociace leteckých dopravců je nevládní mezinárodní organizace sdružující v současnosti asi 290 aerolinek ze 120 zemí světa. Asociace je otevřena leteckým společnostem provozujícím pravidelné i nepravidelné letecké služby, které mají certifikaci IATA Operational Safety Audit (IOSA). Členové IATA se v roce 2020 podíleli zhruba 83 procenty na pravidelné mezinárodní letecké přepravě. Sídlem asociace je kanadský Montreal.
Pro cestující je členství letecké společnosti v IATA signálem, že je cestování s daným dopravcem bezpečné. „Jako společnost dlouhodobě podporujeme důslednou implementaci pravidel bezpečnosti a jsme opakovaně držitelem osvědčení IOSA představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě,“ uvedla při této příležitosti společnost Smartwings. Dodejme, že dlouhodobým členem je i druhá ze společností skupiny Smartwings Group, tedy České aerolinie.