Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Český startup Woltair, který propojuje tradiční řemeslo s novými technologiemi a dlouhodobě prosazuje udržitelná řešení na energetickém trhu, otevírá svou Woltair Academy – školicí centrum a zároveň největší showroom tepelných čerpadel a fotovoltaických zařízení v republice. Technici se na tomto místě mohou potkat s odborníky, kteří je zkušeně provedou problematikou udržitelné energie a naučí je práci se zařízeními, které startup nabízí. Na místě si lze vyzkoušet desítky přístrojů od šestnácti značek. Showroom je otevřen také laické veřejnosti, zájemci si mohou přijet prohlédnout zařízení v praxi a vyzkoušet si například jejich ovládání nebo hlučnost.
První techniky zličínská Academy, která stojí na stejném místě jako sídlo a kanceláře startupu, přivítala už loni. „Bereme to jako službu od techniků pro techniky,“ komentuje start akademie zakladatel a CEO Woltair Daniel Helcl. „Naše řemesla se stále vyvíjí, na trh přicházejí nové modely fotovoltaických zařízení a tepelných čerpadel, která mohou mít specifické požadavky při instalaci a manipulaci. Trendem je i propojování čerpadel s fotovoltaikou. Proto jsme spustili školicí centrum, kde se odborníci z různých oborů mohou proškolit v práci s těmi nejmodernějšími přístroji, a zároveň naše akademie slouží jako největší showroom v Česku, kam si každý může přijet prohlédnout a vyzkoušet zařízení, o kterém pro svůj dům uvažuje,“ říká Helcl.
Woltair Academy je určena nejen topenářům, ale také chlaďařům, elektrikářům, instalatérům, servisním technikům a dalším zájemcům napříč stavebními obory. Účastníci se během výuky mohou seznámit mimo jiné s novou aplikací SuperFix, jež zefektivňuje práci všech řemeslníků. Společnost Woltair ji původně vyvinula pro interní účely, ale vzhledem k její univerzální využitelnosti a praktičnosti ji plánuje nabídnout i k externímu využití.
Školení vedou odborníci s letitou praxí a účastníci při nich obdrží bonusové studijní materiály a na závěr certifikát o absolvování. Nabídka kurzů se neustále rozrůstá – již nyní se mohou zájemci přihlásit na únorové a březnové termíny a další budou postupně přibývat. Cena kurzu začíná na 800 Kč, ten nejdražší přijde na 2 500 korun. Samotná návštěva showroomu je zdarma, stačí ji předem telefonicky rezervovat.
Woltair se na trhu dlouhodobě zasazuje o udržitelnější topenářská řešení a dekarbonizaci budov, zároveň digitalizuje toto tradiční řemeslo pro větší spokojenost zákazníků i samotných topenářů. Loni například představil tzv. wallboxy neboli domácí nabíjecí stanice pro elektromobily. Ty přinášejí bezpečnou, ekologickou a výhodnou možnost dobíjení až desetkrát vyšší rychlostí než u standardních řešení. „Vlastníci elektromobilů mají navíc nárok na užívání tarifu distribuční sazby D27d, díky kterému mohou mezi 18. a 8. hodinou čerpat po dobu 8 hodin elektřinu za zvýhodněnou cenu. S tímto tarifem se mohou elektromotoristi dostat v závislosti na dodavateli elektřiny na cenu až 2,50 Kč za kilowatt elektřiny a jezdit tak za symbolických 50 haléřů na kilometr,“ uvádí CEO společnosti.
Mezi zásadní milníky svého působení na trhu počítá Woltair také úsporu 6 300 tun CO2, která jen v loňském roce vznikla použitím progresivních technologií, jako je právě fotovoltaika nebo tepelná čerpadla. V blízké budoucnosti si Woltair slibuje další růst v domovském Česku i v Polsku, kde má od loňského září svou pobočku. Brzy chce společnost expandovat i do západní Evropy.